wtorek, 11 lutego 2014

O pasji

Kolczyki, które powstawały z myślą o całym, nadchodzącym Nowym Roku 2014. (niestety dopiero teraz doczekały się publikacji;p)
Po pierwsze - nigdy nie wykonywałam biżuterii z napisami, złotymi myślami... więc trzeba było kiedyś to zrobić :)
Po drugie - ileż to razy, zanim się coś opublikuje, człowiek zastanawia się, czy warto, czy to jest wystarczająco dobre. A jednak potrzeba dzielenia się ze Światem Zewnętrznym odrobinką swojej duszy, swojej myśli zawartej w pracach... jest silniejsza!
Dlatego też wybrałam krążące po sieci słowa (ostatecznie jakoś nie doszukałam się Autora) - "find what you love and let it kill you", czyli w wolnym tłumaczeniu "znajdź to, co kochasz, i zatrać się w tym całkowicie" - jest idealnym przesłaniem na rok 2014. Nigdy, mimo trudności, zwątpienia, nie rezygnować ze swoich pasji, znaleźć dla nich czas. Nigdy także nie rezygnować z tego, co się kocha, bo... życie straci smak.
Niech pasja trwa (i znajdujmy nowe!) :)
Kolczyki ręcznie malowane farbami akrylowymi.6 komentarzy:

 1. Dokładnie tak.., zawsze to powtarzam, a swoje już na tym padole przeżyłam :) Żałuję, że tym, co teraz robię nie zajęłam się 10 lat temu. Tkwiłam w miejscu i otoczeniu, do którego w ogóle nie pasowałam i czułam się bardzo nieszczęśliwa :) Teraz jest ok, pozostał tylko żal straconego czasu i myśl, że już nie ma sensu go gonić.. choćbym nie wiem, jak się starała, pozostanę tu gdzie jestem...
  Pielęgnuj pasję!
  Kolczyki bardzo fajne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, czasu się nie cofnie, ale w zobecnego można wycisnąć, ile się da - dlatego nie ma co rezygnować, a moż ei pogonić czasem warto...? Człowiek długo szuka swojej drogi, ale tak naprawdę - im więcej szuka, tym więcej wątków sie przed nim otwiera - tak jest zawsze, gdy ktos jest otwarty na to, co można robić w życiu - i to jest piękna postawa! :)
   Ech, wiadomo, jak jest - czasem ma się te "skrzydła" i praca idzie, a czasem... potrzebny jest odpoczynek. Szczególnie, jeśli robi się coś swojego, a nie pod obowiązujące trendy. ;) Najfajniejsze jest to, ze mozna nan moment zapomnieć o wszystkim i wszystkich ;)

   Usuń
 2. Po przeczytaniu posta, aż mi się uśmiech pojawił na twarzy. :) Dużo prawdy w tym, co mówisz. Codziennie się staram, żeby trwać przy swoich postanowieniach. :)

  A kolczyki są świetne, minimalistyczne i faktycznie powiedzenie bardzo pasuje na początek tego roku. :D

  Pozdrawiam, adzikowe pole...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, wiadomo, co co chodzi ;)No i zawsze chciałoby się zrobić wszystko jak najlepiej (tylko twórca wie, gdzie są zdarzające się czasem "uszczerbki" :)
   Dziękuję!
   Takiego hasła się trzymajmy w tym roku ;)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Jak ja mogłam tego nie zauważyć... aż wstyd ;p Uwielbiam Gościa. Zawsze jego słowa są trafione w punkt.

   Usuń